Matematik Bölümü

Ödüller

Prof. Dr. Mustafa Türkyılmazoğlu, 2020 yılında (2018 yılı verilerine göre), dünyanın en etkili bilim insanları listesine girmiştir.

Doç. Dr. Nazife Erkurşun Özcan, 2020 L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursunu kazanmıştır.

Doç. Dr. Sinem Onaran, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı “BAGEP” 2020 Ödülünü kazanmıştır.

Doç. Dr. Sinem Onaran, ODTÜ Parlar Vakfı 2020 Yılı Araştırma Teşvik Ödülüne layık görülmüştür.

Dr. Mustafa Ağgül’ün doktora tezi, Michigan Teknoloji Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından 2018-2020 yılları arasındaki doktora tezleri arasından en iyi seçilerek, 2020 CGS/ProQuest Üstün Tez Ödülüne aday gösterilmiştir.

Doç. Dr. Nazife Özkurşun Özcan, 2019 yılında TÜBA-GEBİP ödülünü kazanmıştır.

Doç. Dr. Nazife Özkurşun Özcan, 2019 yılı ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. PARLAR Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın Araştırma ve Teşvik ödülünü kazanmıştır.

Prof. Dr. Evrim Akalan’ın yürütücülüğünü yaptığı, Doç. Dr. Pınar Aydoğdu ve Doç Dr. Bülent Saraç’ın araştırmacı olarak yer aldığı “Değişmeli Olmayan Halkalarda İdeallerin Çarpımsal Teorisi” başlıklı Tübitak-3501 projesi 2019 Şubat ayında proje performans ödülünü kazanmıştır.

Arş. Gör. Dr. İsmail Aslan, 2018 yılında Macaristan'ın Budapeşte şehrinde düzenlenen "The 7th International Conference on Pure and Applied Mathematics" isimli konferansta en iyi sunum ödülüne layık görülmüştür.

Dr. Mustafa Ağgül’ün doktora tez çalışmaları Michigan Teknoloji Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından 2018 yılı üstün araştırma ödülüne layık görülmüştür.

Doç. Dr. Sinem Onaran, 2002 yılından bu yana Matematik Vakfı tarafından verilen 2017 yılı "Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü"nü 24 Mayıs tarihinde düzenlenen bir tören ile almıştır.

Arş. Gör. Dr. Pınar Satılmış’ın doktora tez çalışması Warwick Üniversitesi, Fen Fakültesi tarafından 2017 yılı en iyi doktora tezi ödülüne layık görülmüştür.

Doç. Dr. Sinem Onaran, 2016 yılında TÜBA-GEBİP ödülünü kazanmıştır.

Prof. Dr. Murat Diker, 2015 yılında International Rough Set Society Chinese Association for Artificial Intelligence Tianjin University tarafından “Best Paper Award” ödülüne layık görülmüştür.

Doç. Dr. Evrim Akalan, “Hacettepe Üniversitesi Ödülü ve Hacettepe Üniversitesi Teşvik Ödülü Yönergesi” kapsamında 2015 yılında Teşvik Ödülü almıştır.